Jak zadbać o wygląd twarzy?

Piękna twarz to nasza wizytówka, dlatego też dbanie o nią jest wręcz naszym obowiązkiem. Tutaj zachodzi pewien paradoks – skóra, która jest tak naprawdę poddawana najmniejszym uszkodzeniom z racji swojego umieszczenia, jest jak najbardziej podatna na niedoskonałości oraz wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne, które są dużo bardziej widoczne niż w innych obszarach ciała. Jak więc zadbać o skórę twarzy, aby wyglądała młodo, kiedy nie chcemy poddawać się bolesnym zabiegom chirurgicznym?

Jeżeli nie mamy pomysłu na domowe zabiegi, możemy udać się do jednego z profesjonalnych salonów kosmetycznych w Warszawie (swiaturody.com). Tutaj możemy poddać się zabiegowi mikrodermabrazji. Czym jest i na czym polega jej zbawienne działania dla skóry? Podczas tego zabiegu martwy i stwardniały naskórek jest delikatnie ścierany. Do tego procesu wykorzystuje się aparat posiadający głowicę z końcówką wykonaną ze specjalnego kruszcu, który delikatnie usuwa nadmiar skóry. Wszystkie „odpady” trafiają do zbiornika połączonego z urządzeniem wykonującym zabieg.

Szybkość obracania głowicy i intensywność zabiegu można dostosować do indywidualnych cech i stanu skóry. Jest to bezbolesny i nieinwazyjny zabieg. Warszawskie salony kosmetyczne obecnie mają nawet po kilka takich urządzeń, ponieważ cieszą się one dużą popularnością wśród pań, dodatkowo zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i nie pozostawia po sobie śladów i blizn.

Jaki jest zatem efekt? Tutaj nie musimy wykonywać kilku zabiegów, aby zobaczyć pierwsze rezultaty. Skóra jest wygładzona i bardziej miękka. Jest co coś nowego dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z takim zabiegiem – mowa tutaj o uczuciu miękkości skóry jak u niemowlaka.
Co daje nam ten zabieg, jeżeli chodzi o działanie bardziej długofalowe? Przede wszystkim oczyszczenie skóry i odetkanie porów. Pobudza się krążenie krwi w skórze, przez co staje się ona młodsza, szybciej goją się rany, zmarszczki powoli się wygładzają. Jako kurację uzupełniającą można użyć specjalistycznych kosmetyków La Roche Posay.

Zabieg dobrze działa również na trądzik, ponieważ głęboko oczyszcza. Jednak w tym przypadku należy najpierw podjąć dermatologiczne leczenie, dermabrazja ma na celu usunięcie blizn i przebarwień po chorobie.
Jeżeli chodzi o kosztu to cena jednego zabiegu to około 100 złotych. Zaleca się, aby takie zabiegi wykonywać przynajmniej raz w miesiącu, aby podtrzymać efekty. Następnie należy robić je rzadziej, jednak nadal regularnie. Zabieg nie może być wykonywany zbyt często, ponieważ może to wysuszyć skórę i zaburzyć jej naturalną równowagę.

2 thoughts on “Jak zadbać o wygląd twarzy?

  1. Ja się zdecydowałam na mikrodermabrazję, ponieważ chciałam chociaż odrobina pozbyć się trądziku i muszę powiedzieć, że pomogło. Już umówiłam się na kolejny termin i liczę, że efekty będą jeszcze lepsze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>